Dnepropertovsk Turu

Dnepropetrovsk Tur Programı:

1. Gün:
Atatürk Hava Limanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin tamamlanması.
THY ve DNIPRO AVIA tarifeli sefer ile Dnipropetrovsk’a hareket. Yerel saat ile Dnipropetrovsk’a varış.
Pasaport ve gümrük kontrolü sonrasında otelimize hareket. Otelimize varış ve hoşgeldiniz kokteyli eşliğinde oda dağılımı ve yerleşim.
Geceleme otelimizde.

2. Gün:
Sabah kahvaltısı otelimizde. Yarım günlük Panoramik Şehir Turu için otelden hareket.
Yarım günlük Panoramik Şehir Turu için otelden  hareket. Görülecek yerler; Dnepropetrovsk şehrinin en büyük caddesi Karl Marks Bulvarından başlıyoruz. 17.yy’da Kraliçe Caterina şehrin kurulması emrini verdiği Sobornaya Meydanı ve şehrin ilk binası Preobrajenskiy Sobor’da bir gezinti. Ukraynanın en eski ve en büyük parkı olan Shevchenko’da Dnipro nehrinin üzerindeki Monastyskiy adasının inanılmaz manzarasını seyrederek kısa bir mola veriyoruz. Lenin sahil yolundan ilerleyerek Slavy anıtı görüleceğiz. Şehir turu sonrası serbest zaman veya dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından ekstra ( bknz. Ekstra turlar bölümüne )olarak düzenlenecek tur programlarına katılabilirler. Geceleme otelimizde

3. Gün
Sabah Kahvaltısı otelimizde. Tüm gün serbest zaman veya dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından ekstra ( bknz. Ekstra turlar bölümüne )olarak düzenlenecek tur programlarına katılabilirler.
Geceleme otelimizde

4. Gün
Sabah Kahvaltısı otelimizde. Odaların boşaltılması ve son hazırlıklar.
Havalimanına haraket. Havalimanına varış ve gümrük işlemleri.
THY veya DNIPRO AVIA tarifeli seferleri ile Türkiye’ ye hareket.
Atatürk Hava Limanı’na varış ve turumuzun sonu…

PANORAMİK KULTUR TURU
dnipro
Panoramik şehir turumuzda önce Diarama Savaş Müzesini, Dnepr Tarih Müzesini ve ardindan Troitskiy Kilisesi ni göreceğiz… Hala özel bir bölge olan Nükleer Roketler ve Uzay Uydulari ünitesi fabrikasina grime imkani bulucaksiniz. Sonrasinda bu kadar savaş ve tarih müzesinden sonra sosyal hayatlarinin icine Azyorka Bazaar`na gidicez. (Ukrayna’nin en büyük perekende pazari) ve Sanatcilar Sokağinda ufak bir gezimiz olucak ardindan öğle yemegimizi alip turumuzu bitiricez.

TEKNE TURU
dnipro tekne
Tekne turumuzda sizlerle birlikte essiz Dnepro manzarasi, Striptiz ve Dansoz show esliginde eglenceli dakikalar geciricez. Cok guzel bi menuyle oglen yemegimizi alip tekrar kiyiya donusumuzle turumuzun bitisi.

ZAPOROZHYE TURU
zaporozhye
Ukrayna’ya gelmisken ikinci bir sehir daha gorelim diyenler icin en uygun alternatif. Ukrayna’nin en buyuk hidroelektrik santrali Dneprogess’i yakindan gorme olanagi ve Ukrayna halkinin atalari olan Zaporoje Kazaklarinin savas karargahi ve meclisi Hortitsa Adasinda gezinti yapicaz sizlerle. Ardindan Hortitsa Kazak Tarih Muzesini gezdikten sonra Sovyet Stalin ve Kuruscev donemi mimarisini en iyi yansitan lenina caddesinde sehir turu ve Ogle yemegimiz.

PETRIKOVKA TURU
petrikovka
Petrikovka koy turumuzda Ukrayna el sanatlarinin dogdugu ve tum halkinin 7’den 77’ye sanatla ugrastigi Petrikovka’da Ukrayna koy hayatini gorme imkani bulucaz. Rospis ismi verilen isleme sanatinin yapildigi atolyelerde Ukrayna el sanatlarini canli izleme olanagi, Ukrayna yaris atlarinin yetistirildigi At Uretim Ciftliginde gezimizi yapicaz. Ardindan temsili Ukrayna Kazak koyune (Sich) gedicez. (Isteyenler icin Kazak koy votkasi tadimi) Ogle yemegimizi yedikten sonra serbest zamanimiz ve turumuzu bitiricez.