Donetsk Turu

Donetsk Turları (Extra):

panoramik donesk şehir turu
Panoramik Şehir Turu:

Saat 10.00 – 13.00 arasında yapılan Donetsk Şehri Ana Meydanları, Olimpiyat Stadı, Şehrin Kurtarıcıları, Merkezi Kiliseler ve Ana Caddeler Otobüs ile panoramik olarak gezdirilmektedir.

svyatagorsk lavra manastır turu
Svyatagorsk Lavra Manastır:

Turumuz saat 09.00’da otelden başlayıp 18.00’de otelimizde noktalanacaktır. Tur esnasında Ukrayna’nın ikinci büyük manastırı olan Svyatagorsk ziyaret edilecek, Manastır içerisindeki kiliseler gezilip, daha sonra mağaralara inilecektir. Mağaralarda kurulan yaşam ve ibadet düzenlerine bakıldıktan sonra, müzede bulunan restorantta öğlen yemeği yenilip gezimiz noktalanacaktır.

tuz madeni turu donesk
Tuz Madeni:

Turumuz 10.00’da otelde başlayıp 16.00’da tekrar otelimizde sonlanacaktır. Tur esnasında dünyadaki en büyük kaya tuzu madenlerinden biri görülecektir. Bu tuz madeni yerin 300 metre altında olup pek çok labiret ve küçük odalardan oluşmaktadır. Günümüzde bu tesis, aynı zamanda pek çok hastalık için tedavi amaçlı kullanılmaktadır.

artemivsk şarap fabrikası turu
Artemivsk Şampanya Fabrikası:

Turumuz saat 10.00’da otelde başlayıp 16.00’da tekrar otelde sonlanacaktır. Tur esnasında 1950 yılında kurulmuş olan Doğu Avrupa’nın en büyük köpüklü şarap fabrikalarından biri olarak bilinen Artemivski’yi göreceğiz. Yerin 72 metre altında bulunan özel mahsenlere inilip, oradaki köpüklü şarapların tadlarına bakıp mini şarap fermantasyonunu göreceğiz.