Odessa & Kiev Turu

ODESSA (3) – KIEV (2)


Aerosvit Havayolları Tarifeli Seferi ile Hareket Tarihleri

28 Ağustos – 02 Eylül / 11 Eylül – 16 Eylül / 09 Ekim – 14 Ekim

5 Gece – 6 Gün

 1. Gün                       ISTANBUL – ODESSA
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Özge Tur Kontuarı önünde saat 13.20’de buluşma. Saat 15;20’de Aerosvit Havayollarının VV 264 sefer sayılı uçuş ile Odessa’ya hareket. Yerel Saat 16.50’de Odessa’ya varışın ardından otele yerleşme. Geceleme otelimizde.

2.Gün: ODESSA
Sabah kahvaltısının ardından panoramik şehir turu için otelden ayrılış. Gezi esnasında şehrin en cazip yerlerini görebileceksiniz. Potemkin merdivenleri, Sergey Eisenstein’in klasik filmi “Potemkin Zırhlısı” ile ünlenmiştir. Tolstoy Sarayı ve Catherine Plazası, Potemkin’in sıra dışı yapıtlarıdır. Buradan yolcular Odessa’nın gezilmeye değer yerlerinden “Promorsk Bulvarı”ndan Odessa kentine doğru yürürler. Sonrasında misafirlerimiz eski kent merkezine geçerek; Düğün Sarayı, Derybasivska Caddesi, Ukrayna Ulusal Bankası, ana Sinagog ve diğer görülmeye değer yerleri gezebilirler. Tur bitiminden sonra serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz öğleden sonra ekstra olarak düzenlenecek Katakomb turuna katılabilirler (30 Euro). Sizi, şehrin geniş alanına uzanan bir yeraltı labirenti olan katakombları gezmeye davet ediyoruz. 200 yıl önce inşa edilmiş olan bu yeraltı tünelinin toplam uzunluğu yaklaşık olarak 100 km. civarındadır. Tur bitimi otele dönüş. Geceleme otelimizde.

3.Gün: ODESSA
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Azu eden misafirlerimize sabah kahvaltısının ardından tam gün Akkerman Kalesi ve Shabo Tadımlı Konyak Fabrikası turu ( 50 Euro yemekli). Akkerman Kalesi turu 13. ve 15. Yüzyıllar arasında Bizanslılar tarafından inşa ettirilmiş olan kaleler Unesco dünya mirası listesindedir. 1484 yılında Osmanlılar tarafından fethedilmiş olan Akkerman Kaleleri toplam çevre uzunluğu 2 km. olan surları ve günümüzde sadece 26 tanesi ayakta kalmış olan gözetleme kuleleri ile muhteşem bir eserdir. Odessa’ya 70 km. uzaklıkta olan bölgeye turumuz tam gun sürmektedir.shabo konyak fabrikasi Eski Sovyetler Birliği ve Avrupa’nın en iyi şarap ve konyak fabrikalarından birini gezme fırsatı bulacağımız bu turda; şampanyanın yapım süreçlerini, brendi üretimini, parlak sarmaşıkların olduğu içki fabrikasını, tüm yıl boyunca yetiştirilen kaliteli üzüm fidelerinin olduğu serayı görebilecek ve meyveler ve bisküviler ile servis edilen 9 çeşit konyaktan tadabileceksiniz. Tur bitimi otele dönüş. Geceleme otelimizde.

4.Gün                        ODESSA – KIEV
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Saat 09:00 de Lux aracımız ile Kiev’e hareket. 4,5 saatlik yolculuğumuzun ardından saat 14:00 da Kieve varis. Varışın hemen ardından panoramik şehir turu. Yarım günlük panoramik şehir turunda, görülecek yerler arasında; Vladimirskaya caddesi üzerinden Merkez Opera ve Bale Binasının ardından Altın Kapı önünden geçip, Aya Sofya meydanında serbest zaman veriyoruz. Daha sonra aracımızla Dostluk Heykeli’nin bulunduğu Dostluk Tepesi’nden hareket ve burada da 20 dk. fotoğraf molamız var. Buradan Kiev’in en eski semti Padol semtinden geçerek; Başbakanlık Parlamento Binası ve Kiev’deki 240 yıllık silah fabrikasının önünden geçerek, Kiev’in kurucularının heykeli önünde 10 dk. başka bir fotoğraf molası veriyoruz. Devamında gideceğimiz Mihaylovski Meydanı’nda araçtan inilerek; Mihaylovski Kilisesi, Knyagine Olga Heykeli , Andrevski bulunmaktadır. Şehir turunun ardından otelinize yerleşme ve geceleme otelinizde.

5.Gün                        KIEV
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için ekstra düzenlenecek olan  Pecharskaya Lavra Manastırı ve 2. Dünya Savaşı Müzesi turuna katılabilirler (50Euro). Turumuz öğle yemekli olacaktır. Manastır, eski SSCB içindeki en büyük manastırlardan biridir. Kuruluşu XI y.y. ortalarıdır. Tarih içinde manastırın kapladığı arazi 27 hektarı bulmuştur. Manastır, üst kısım ve alt kısım olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. Günümüzde manastırın içinde 18 tane kilise bulunmaktadır. Bu kiliselerin 12 tanesi yerin üzerinde taş yapı olarak, 6 tanesi yerin altındaki mağaralarda bulunmaktadır. Bu mağaralarda,  manastır içinde yaşamış kutsal kişi olarak kabul edilen azizlerin gömüldüğü mezarlık olarak kullanılmaktadır. Bu yüzden dünyanın pek çok yerinden Slav Ortodoks Hıristiyanları bu manastırı ziyaret etmektedir ve hacı mertebesine ulaşmaktadır. 2. Dünya Savaşı Müzesi, ikinci dünya savaşı zaferi anısına yapılmış olan bir komplekstir. Açık kısım ve kapalı kısım olarak iki kısımdan oluşmaktadır. Açık hava kısmında ölümsüz ateş, ikinci dünya savaşında kullanılan silah envanteri ve vatan ana heykeliyle zafer gününde tören yürüyüşünün yapıldığı toplu bataryalı yürüyüş yolu bulunmaktadır. Kapalı kısım ise vatan ana heykelinin altında bulunan iki katlı müze kısmıdır ve burda ikinci dünya savaşına ait belgeler, resimler ve katliamlarda kullanılan araçlar sergilenmektedir (giyotin makinesi, insandan yapılmış sabun, insan derisinden yapılmış eldiven, kemik öğütme makinesi.) Tur bitimi otele dönüş ve geceleme otelimizde.

6.Gün                         KIEV – ISTANBUL
Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman.Odaların boşaltılması ve otelden ayrılış işlemleri.Özel otobüslerimiz ile havalimanına transfer, check-in işleri ardından Aerosvit Havayollarının VV 265 sefer sayılı uçağı ile saat 13.45^de İstanbul’a haraket, 15.55’de İstanbula arış turumuzun sonu.

 

OTELLER

2 ve 3 Kişilik Oda/Kişi başı

Tek Kişilik Oda Farkı

03-12 Yaş
Çocuk

0-2 Yaş
Çocuk

Odessa-4* Promenada Htl vb
Kiev-3* İbis Htl vb.

599.-Euro

150.-Euro

549.-Euro

150.-Euro


FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ:

Aerosvit Havayolları ile  İstanbul – Odessa / Kiev – İstanbul uçuşları,  Havaalanı vergileri ve servisleri bedeli, 3 * & 4 * Otellerde 3 Gece Odessa – 2 Gece Kiev’de oda+ kahvaltı tarzında konaklamalar, Havaalanı / otel / havaalanı transferler  Odessa ve  Kiev’de Yarim Günlük Panoramik Şehir Turları, Özge Tur profesyonel yerel rehberlik hizmetleri.

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

Vize Bedeli (50.-Euro), Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro) , Yurtdışı çıkış vergisi 15.- TL , Ekstra turlar ve kişisel harcamalar

 

** ÖNEMLİ NOT:  Ukrayna vizesi icin kapı vizesi alınmaktadır. Ancak misafirlerinizin pasaport bilgilerinin 7 gün öncesinden tarafımıza bildirilmesi gerekmektedir. Ayrıca kapı vizesi alınacak misafirlerin yanlarında 1 adet fotoğraf bulundurması gerekmektedir. Pasaport bilgileri tarafımıza zamanında ulasan ve yanında 1 ad. Fotoğraf bulunduran misafirlerimiz vize ücretini kapıda ödeyerek vize alabilmektedir.

Özge Tur, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları, uçak saatleri değişebilir. Tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.