Odessa Turu

odessa panoramik turu

Odessa Panoramik Gezisi:

Gezi sırasında Odessa’nın en güzel yerlerini görebileceksiniz. Potemkin merdivenleri, Sergey Einstein’in klasik filmi “Potemkin Zırhlısı” ile ün salmıştır. Tolstoy Sarayı ve Catherine Plazası, Potemkin’in değişik yapılarnıdan bir kaçıdır. Buralardan yolcular Odessa’nın gezilmeye değer yerlerinden olan “Promorsk Bulvarı”ndan Odessa’ya doğru yürüyüş yaparlar. Sonrasında misafirlerimiz eski kent merkezinden geçerek; Düğün Sarayı, Derybasivka Caddesi, Ukrayna Ulusal Bankası, Ana Sinagog ve diğer yerleri gezebilirler.

Aquapark Gezisi

Odessa Aquapark Gezisi:

Ukrayna şehir merkezine 30km uzaklıktaki eğlence alanında bulunan ilk kapalı aquapark, cam ve betondan yapılmış 3 katlı ve benzersiz Chabanka’yı gezmenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz. Merkez yüzme havuzunun alanı 424 m², derinliği 1,4 metredir. Yapay dalga, kamikaze, örgülü boru, uzay silindiri, hidro masaj duvarı, su altı kaynacı ve şelaleler gibi özelliklere sahiptir. Su sıcaklığı 28 ºC, hava sıcaklığı 30 ºC’dir. Çocuk havuzunun derinliği 60-80 cm alanıysa 95 m² olup, su tepesi, mantar ve sıçratıcı gibi şeyler barındırmaktadır.

Müşteri servisleri: Tuvalet, duş ve vestiyer

Dönüş yolu üzerinde yerel restorantlardan Baron’da öğle yemeği için duraklıyoruz. Restorant eşsiz bir alan üzerinde konumlanmış, büyük teras ve bahçeye sahip 3 katlı küçük bir şato.

konyak testi turu

Konyak Testi Gezisi:
Odessa Konyak Fabrikasındaki büyük vadiye konyak testi için götürüyoruz! Fabrika, Sovyetler ve Avrupa’nın en iyi şarap fabrikalarından biridir. Gezi sırasında şampanya yapım sürecini, brandy üretimi, parlak sarmaşıkların olduğu içki fabrikası, yıl boyunca yetiştirilen özel üzüm fidelerinin olduğu serayı görebilecek. Meyve, bisküvi ve kırmızı hayvar ile servis edilen 9 farklı çeşit konyaktan tadabileceksiniz.

akerman kalesi
Akerman Kalesi:
Odessa şehrinin tarihi yönünü yansıtan bir yapıttır. Cenevizlilerin başlatıp atalarımızın bitirmiş olduğu tarihi kalede atalarımız yaşamıştır. Kalede diğer uygarlıkların izini bulup Odessa’nın tarihi hakkında derinlere inme şansınız olacaktır. (toplam süre 5 saat)

katakomb turu
Katakomb Turu:
Sizi şehrin geniş alanlarına uzanan bir yeraltı labirenti “Katakombları” gezmeye davet ediyoruz.

200 yıl önce inşa edilmiş olan yeraltı tünellerinin toplam uzunluğu 100km civarıdır, Odessa Katakombları Avrupa’nın en uzun yeraltı şehirleridir. II. Dünya Savaşından kalan Katakomblar, Partizanlar için önemli bir barınak olmuştur.

Katakomblara ana giriş, eskiden şehir merkezine 70km uzaklıkta blunan eski askeri yerleşim merkezlerinden Cossack Askeri Yerleşim Merkezindendi.