Yalta Turu

Yalta Turları (Extra):

panoramik yalta turu

Yalta Panorama Turu:

Saat 10:00’da otelden çıkış, 20 dakika süren otobüs yolculuğu sonrasında II. Çar Nikolay tarafından yaptırılan ve Yalta konferansının yapıldığı Livadiya Sarayını ziyaret. Livadiya Sarayının gezilmesi ve alışveriş için serbest zaman ardından saat 11:30’da Livadiya’dan çıkış, 15 dakikalık otobüs yolculuğu ardından isteyen misafirlerimizle şehir merkezi ya da otele geri dönüş.

 

 

 

 

 

 

 

balaklava

Balaklava:

Balaklava ismi değişmeden kalan bir bölgedir. Sovyetler Birliği döneminde ancak özel izinlerle girilebilen askeri bir bölgedir. Bir dönem askeri araştırmalar için kullanılan bölge, denizaltıların bakımı ve saklanması amaçlıda kullanılmıştır. Günümüzde ise marina halini almış bu bölgeyi dolaşma ve marinada harika manzara eşliğinde balık restorantında yemeğinizi yiyip dinlenme fırsatı bulabildiğiniz bir yer.

 

 

 

 

 

 

 

kırlangıç yuvası yalta

Kırlangıç Yuvası:

Kırım’ın kartpostallarını süsleyen ve Kırım’ın en önemli sembollerinden biri olan perili masal şatosudur. Mishor bölgesinde Gaspıra’da Ay Todor burnundaki 38m Aurora (Avrorina) uçurumuna başlangıçta Alman petrol kodamanı Baron Shteingel için özel olarak Amerikalı mimar A. Sherwood tasarımıyla 1912’de inşa edilmiştir. Günümüzde ise İtalyan Restorantı olarak hizmet vermektedir.

ayapetri Turu

Ayapetri Turu:

Saat 11:00’da otelden çıkış ardından 11.30’da teleferiğe varış, 15 dakika süren teleferik yolculuğu sırasında süper resimler çekme imkanı ardından 1230 metrelik Ayapetri dağı zirvesinde bulunan Tatar Yaylasına varış. İsteğe göre serbet zamanınızda Tatar ailelerin kurmuş olduğu pazarı gezip, alışveriş yapma imkanı bulabileceğiniz gibi dilerseniz ata binme imkanı bulacaklar. Ardından sizlerle leziz tatar yemeklerini tattıktan sonra çayımızı içip saat 15:00’da teleferiğe biniş ve tekrar otele varış.

massandra şarap fabrikası turu

Massandra Şarap Fabrikası Turu:

Yalta’nın 3km doğusunda küçük şirin bir belde olan Massandra Nikita yaylasının yeşil kayalarının etrafında yer almaktadır. Belde içerisinde bulunan doğal ormanlar, kesinlikle görülmesi gereken muhteşem parklar, su fışkırtan havuzları ve en önemlisi dünyaca ünlü şarapları ile tanınmaktadır. Ukrayna ve eski Sovyetler Birliğinin en ünlü şarap üretim merkezlerinden biridir. 1936 yılında başlayan şarap üretimleri günümüze kadar sürmektedir. Kırım’ın nefis şaraplarını bu kasabada tatmanız mümkün. Massandra Parkı ve Massandra Şarap Evi kesinlikle görülmeye değerdir.

Saat 11:00’da otelden edilen hareketle yaklaşık 15 dakikalık yolculuk sonunda bölgenin en meşhur ve en büyük şarap fabrikası olan Massandra’ya varış ve burada metrelerce uzunluklardaki şarap mahzenlerini, şarap üretimini canlı bir şekilde görme ve 9 adet şaraptan oluşan Massandra’nın ödüllü şaraplarını tatma imkanı.

livadiya sarayı

Livadiya Sarayı Turu:

Yalta’nın banliyö bölgesinde saraylar ve kaleler içeren bir köydü. 1861’den beri Rus çarları için yazlık  rezidans olarak kullanılmaktadır.

Yalta’dan 3km ileride Livadiya’da Mohabi tepesinde sahil kenarında saray-park kompleksidir. Çar II. Nikolay için 1911’de yazlık saray olarak özel yaptırılmıştır. Saray aynı zamanda 3 müttefik ülkenin 2. Dünya Savaşı esnasında gerçekleştirdiği Yalta Konferasınada ev sahipliği yapmıştır.

Bizans, İngiliz, Gotik ve Arap mimarilerinin izlerini taşıyan Livadiya Sarayı, İtalyan Rönesansı tarzında 1910-1911 yıllarında mimar Nikolay Krasnov tarafından inşa ettirildi. İnşasında beyaz Kırım graniti kullanılan Saray, o dönemde moda olduğu için sarayın bazı bölümleri ve arka bahçesindeki çeşmesinde İslami motifler kullanılmıştır. Saray bahçesi özellikle sütunları, mermer fıskiyesi ve mükemmel kafes oymalı avlu kapısıyla kesinlikle görülmesi gereken bir yerdir.

atabinme

Ata Binme:

Saat 11:00’de otelden çıkış sonrasında 30 dakikalık bir yolculuk ve ata bineceğimiz alana geliş, burada yaklaşık 1 saat olmak üzere at gezintisi ardından otele dönüş ve 14:00’da otele varış.

dolphin Show

Dolphin Show:

Yalta Otelin içinde bulunan Yunus havuzundaki yunuslar, balinalar ve fok balıkları ile keyifli ve eğlenceli bir show izleme imkanı.

nikita botanika yalta

Nikita Botanik Bahçesi:

Yalta’ya 7km mesafede olan Nikita Botanik Bahçesi, Magaraç Şarap Enstitüsünün hemen yanı başında, okyanus manzaraları mükemmel teraslardan denize doğru uzanmakta olan yamaçta 1812 yılınad İsveç asıllı Rus botaniçki H. H. Steven tarafından yapılmıştır. İçinde 1600’den fazla çeşit gülü ve dünyanın çeşitli bölgelerinden 28 bin çeşit ağaç ve bitki barındırır. Parkta ayrıca 1000 yaşında bir şam fıstığı ağacı da yer alır. Bahçesinde özel bir restorant & barı bulunmaktadır.

sivastopol turu

Sivastopol Turu

1854-1856 tarihleri arasındagerçekleşen Kırım savaşanın en önemli cephelerinden biridir sivastopol. 1941-45 yılları arasında  2.Dünya savaşının Sovyetler birliği için çok önemli olan cephelerinden ve oniki kahraman şehirden biridir. Şehirde özellikle Kırım Savaşının rusya cephesinden çizilmiş üç boyutlu bir resmin sergilendiği Panaroma müzesinede ev sahipliği yapmaktadır.

Saat 10:00’da otelden ayrılış saat 11:35’de Sivastopol’e varış varışa istinaden Panaroma müzesinin gezilmesi bu müze 1854 – 1856 yıllarında Kırım bölgesinde geçen Kırım savaşının Sivastopol cephesinin resmedildiği üç boyutlu bir resimi gezme imkanı ve serbest zaman saat 12:25’de Panaroma müzesinden ayrılış.Öğlen yemeği ardından şehrin önemli anıtlarının, Rus ve Ukrayna donanmalarının bulunduğu Körfezin panaromik olarak gezilmesi ardından serbest zaman saat 17.00’da geri dönüş için hareket 18.30’da otele varış.